Jednostka wojskowa 3118 – Żary – JW3118

JW3118 Żary

42 Pułk Zmechanizowany

JW3118 Żary

Szukam kolegi z wojska z jednostki wojskowej

JW 3118 w miejscowości Żary

 

 

jednostka wojskowa 3118, jednostka wojskowa Żary, JW3118, szukam kolegi z wojska,
kumpel z wojska, numery jednostek wojskowych, z mojej jednostki, jednostki wojskowe,
zasadnicza służba wojskowa, JW3118 mój pobór do wojska

46 odpowiedzi do artykułu “Jednostka wojskowa 3118 – Żary – JW3118

 1. Jerzy Gondol Znadwisły

  Nazywam się Józef Bielecki w JW 3118 w Żarach/Żagania służyłem w latach 1969-70 gospodarczo na kompanii łączności (dow. por. Żukiewicz), pełniłem funkcję fotografa pułkowego, z cywila krótkofalowiec o znaku wywoławczym SP8CPW.
  Obecnie mieszkam w USA Środkowa Alaska, mam na własność 270 hektarów Alaski, swoje prywatne lotnisko z 3 samolocikami i całą rodzinę.
  Dotychczas nie mam kontaktu z nikim z kolegów z wojska.
  Kontakt email: glamaczek@wp.pl

 2. Wieslaw Sowa

  W JW 3118 Żary w Batalionie czołgów na 1kcz w latach 76 78 dowódcą kompanii por. Rubis a wcześniej por. Tkacz, szef sierż. Szczepański, technik chór. Żurek, szukam kolegów z 1kcz z tych lat ale nie mam szczęścia, kilku było że Śląska część prawie miejscowych . Pozdrawiam wszystkich rezerwistów z 42 Pułku w Zarach

 3. Marian

  Marian ksywka Młynek 1 kop czołgów kapitan Knioła dwca 83-85 mało o czołgistach ,nie pisałem bo 30 lat po wojsku pracowałem w areszcie ,a dobry nie byłem

 4. Marian

  Obiecałem że tam pojadę ,ale życie wymaga inne zachowania .Ale wódki bym się napił z waflami z wojska .U Jarka z Wolsztyna nas rodzina ugościła było miło 85 jesień .Nasz szef kpt Knioła czołg ksywka Jarka rumun

 5. Krzysiek.

  JW 3118 4 kompania szkolna (kaprali elewów) 91/93 Dowódca por.Hnitecki.Dowódcą pułku był Nowakowicz,Szefem sztabu był mjr.Gus Kaprale to sami szmaciarze byli (Pompa,Drzyzga, „Trol”) .Pozdrawiam kolegów z którymi byłem.

  1. Krzysztof G

   Witam 7s 85/87 jesień Krzysztof G (Eliot) d-ca plutonu p por. Klement d-ca kompani por. B. Zeman (odszedł na wieczną wartę) Paweł pozdrawiam serdecznie

 6. Józek

  Jw 3118 Żary 66-68 Kompania Remontowa Sierpień 68 „Bratnia Pomoc Czechosłowacji” d-ca kpt.Gryńczuk Jestem sam ciekawy ilu z tego rocznika jeszcze „pląta” się po tym świecie ? Jeśli ktoś jeszcze jest odezwij się !Mimo upływu lat pamiętam dużooooo 🙂

  1. Jurek Wojciechowski

   Witaj moje nazwisko Wojciechowski lata1967-1969 w Putinie rozpoznania skazen byłem w czecha tel 607725060.pozdrawiam.

 7. Grzegorz

  Służyłem w 3118 jesienią 1989,dowódca plutonu(prosze sie odezwać Panie Poruczniku) ppor.Skrzat Stanisław-kompania szkolna kierowca-mechanik BWP,ciekawy jest ktory się z Was się odezwie koledzy,nasz kapral to Zbysiu Pierzchała,odezwij się chlopie a st.kpr.Rysiek z Jawora chyba, pozdrawiam i czekam na info.Pozdrawiamy razem oczywiście- Żyłkin i Pepcu.

  1. ZenMey (Vuzel)

   Wiosna 90 kompania 3 szkolna (kierowców bwp) a po szkółce do końca służby w batalionie szkolnym (druga kompania dzialonowych)

   1. Artur Kalwik

    A czy kojarzy Pan Artura Kalwika i czy pamięta pan może kogoś z kompani kpz 1 ??
    Ps. Chodzi o mojego ojca ponieważ chciałby On odszukać kogoś z swojej kompani. Pozdrawiam ☺️

  1. Czesław Łomot

   Jestem spotykam się z Zimiewiczem, Kalickim na spotkaniach Stowarzyszenia byłych żołnierzy 42 pz i11 B Z. Uczestniczę w tych spotkaniach i często wspominam te czasy kiedy dowodziłem Kompanią Saperów. Teraz jak przejeżdżam obok koszar to serce boli jak jest zdewastowana kompania. Z drogi nie widać wejścia do kompani tak zarosła. Pozdrawiam wszystkich saperów którzy mieli okazje być przeze mnie dowodzeni Kuraś.

   1. Były żołnierz i podwładny Kazik Kret

    To prawda Panie kot,wtedy był Pan w stp.Ogladalem zdjęcia na Facebooku.Takie piękne koszary zniszczyć.Hanńba.Proszę pozdrowić Szefa Zimiewicza ,Polickiego, oraz serdecznie swoją żonę Panią Jozię

   2. Krzysztof G

    Witam i pozdrawiam (jesień 85/87) początek września bieżącego roku byłem w Żarach w jednostce Panie Czesławie z zewnątrz fakt tragedia ja poszedłem za ciosem i wlazłem na moją kompanię ,zajrzałem wszędzie w każdy zakamarek w piwnicy też byłem ,sztab piętro i parter ,gdzie tylko można było zajrzałem ,o moich odczuciach nie będę pisał ,ale dojść do siebie nie mogę czysta HIROSZIMA. Mam prośbę proszę pozdrowić szefa Zimiewicza pamiętać mnie na pewno nie pamięta ,ale to mocny i porządny gość .Ja ze swojej strony pozdrawiam Pana i mimo, że nasze drogi się nie skrzyżowały za moich czasów nadal Pana wspominali Krzysztof (Eliot)

 8. Anna K. Ghallab

  Witam,
  Szukam informacji dla mojego wujka Stanislawa B, ktory sluzyl w latach 1981/1982.
  Wujek byl Honorowym Krwiodawca, do jednostki przyjezdzala karetka i tam zolnierze oddawali krew. Teraz wujek jest w potrzebie, stracil wszystkie dokumenty. Czy ktos sie orientuje gdzie moge zdobyc informacje o ilosci krwi oddanej przez wujka?
  Bede wdzieczna za wszelkie informacjie.
  Ania

 9. Marek P.

  Cześć panowie służyłem na baterii p,panc wiosna 88-90 moim drugim dowódcą był Dariusz G. spoko facet . Może ktoś się odezwie. Moja ksywka to ,, Karlik” pozdrawiam.

 10. Robert

  Czołem panowie jesień 90-92 najpierw 3pluton taśmolotów a później 3kpz.Też słyszałem że zniszczony pułk pozostał a tyle się tam działo ;D.Pozdrawiam rezerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *