Jednostka wojskowa 3351 – Świdwin – JW3351

JW3351 Świdwin

86.Batalion Łączności

od 1968

JW3351 Świdwin

Szukam kolegi z wojska z jednostki wojskowej

JW 3351 w miejscowości Świdwin

 

 

jednostka wojskowa 3351, jednostka wojskowa Świdwin, JW3351, szukam kolegi z wojska,
kumpel z wojska, numery jednostek wojskowych, z mojej jednostki, jednostki wojskowe,
zasadnicza służba wojskowa, JW3351 mój pobór do wojska

18 odpowiedzi do artykułu “Jednostka wojskowa 3351 – Świdwin – JW3351

 1. Cygan

  Witam. Ty chyba nie ze świdwińskiego cyrku. U nas było powiedzenie – w cywilu psa nie miał, a w wojsku kolegi szuka? Wyszedłem z tego cyrku jesień 80. Na początku czyli po szkółce w Mrągowie d-cą naszej kompanii był por. Michalak. Potem wzięli go do sztabu bo sobie nie radził i dochodziło do ekscesów na kompanii. To było po wizycie na kompanii ppłk.Ślęzaka, który był z-cą dowódcy dywizji d/s politycznych. D-cą dywizji był pilot płk. Radwański. Przerzucili mnie do tzw. pierwszego rzutu i tu dowódcą kompanii był por. Czelej. Dużo mądrzejszy i spokojniejszy od Grubego czyli Michalaka. Pamiętam, że nad nami były tzw. knury czyli radiolinia, a na parterze kompania wartownicza czyli kabeki.

  1. Cadtata

   Czelej za moich czasów był już zastępca dowódcy batalionu płk. Kozaka
   O jego żonie krążyły legendy.
   Tak naprawdę to piękna kobieta byla
   Pzdr

 2. Cygan

  Byłem na titawie na 118-ce, choć po szkółce z Mrągowa po 140-tki. Byłem załogantem kaprala Bronka Ożóga z Krakowa. Końcówkę służby czyli właściwie prawie rok spędziłem na RCN w bloku gdzie stroiłem i 118-tkę i 140-tkę, bo znałem obie. Bywało, że na ćwiczenia jechałem na 102-ce, która mieściła się na 2 budach, na jednej nadajnik, a na drugiej odbiornik. Odbiornik był taki jak na 118-tce.(Był okres, że co tydzień w środę jeździliśmy na ćwiczenia do Ciechnowa-do lasu). Czasem chodziliśmy 2 km polną drogą na RCO- taki węzeł łączności- radiowe centrum odbiorcze. Dowódcą jednostki był ppłk. Leon Lewandowski, jego z-cą d/s liniowych mjr. Zaciera, a d/s politycznych kpt. Kazimirski czyli cichociemny jako, że chodził w ciemnych okularach. Moim d-cą plutonu był mł.chor. Koźbiał pseudonim Czyżyk. Profosem był st.sierż Zenon Pudyma. W kiosku Ruch obok naszego bloku sprzedawała pani Ewa, taka czarna drobniutka kobietka lekko po 30-tce, Mieszkała blisko kina Mewa na osiedlu trepowskim za siatką. Mąż, chorąży pracował gdzieś na lotnisku. Na budzie na 118-tce był odbiornik zapasowy, na którym na 1440 słuchało się Radia Luxemburg gdzie szły non stop najnowsze zachodnie przeboje. Wolna Europa była na 178051- na odbiorniku ze 140- tki czyli U-155 jeśli dobrze pamiętam. Co jeszcze chcesz wiedzieć pisz. Mam dobrą pamięć.Pamiętam dużo nazwisk, stopni i okoliczności. Pozdrawiam.

 3. Blondyn

  Hey Cygan, wyszedłem z toruńskiego cyrku na jesień 89.
  Pamiętam także wszystko jak dzisiaj. Byłem na I-szej Kompanii Łączności u por. Czeleja. Dowódcą jednostki był ppłk. Lewandowski. Obok naszej kompanii była komp. Radiolinii,
  pod nami II-ga Kompania Łączności a na parterze Kompania Zabezpieczenia. Po szkółce przez pierwsze pół roku byłem też u Michalaka a potem zaraz po obcince nas przetasowali i wylądowałem u Czeleja. Nasza 31-ka stała cały czas pod budynkiem RCO (tak jak napisałeś, 2 km od jednostki). Nagrywaliśmy rozmowy pilotów z SD (Stanowisko Dowodzenia) które znajdowało się w bunkrze za RCO. Przeważnie były to nocne loty. Latem 79 RCO doszczędnie się spaliło. Pożar wywołała niewyłączona kuchenka elektryczna w biurze kapitana (nazwiska już nie kojarzę) który dowodził tym całym kramem. Przeżyłem ten pożar life bo akurat byłem w środku.
  Na ćwiczenia jeździliśmy do Podborska. Panią Ewę oczywiście też pamiętam, jak i Koźbiała-Czyżyka. Moim d-cą plutonu był sier. Królikowski, szefem kompanii sier. Knapik.
  Pamiętam kupę jeszcze innych szczegułów. Odpisz, powspominamy.
  Pozdrowienia. Blondyn

 4. Peter

  Byłem tam na radiolini czyli knor, wyszedłem 1987 wiosna , czelej już wtedy był majorem i miał ładna żonę 😉

 5. Peter

  Byłem tam na radiolini, Czelej już wtedy był majorem 1987 wiosna i miał ładna żonę 😉 Często miałem służbę w sztabie to sobie popatrzyłem . Pozdrawiam kolegów rezerwistów✌️

 6. Gargamel

  Ja byłem w 40 pułku za ppłk pil. B. Kawka w latach 1990-1992
  byłem kucharzem służąc pod chor. Sarniak

 7. Jarek "Tygrys"

  Czesc,
  Szukam jakego kolwiek kontaktu z moim rocznikiem lata 1973-75. Pierwsza kompania lacznosci przy 3 Diwizji Branderburskiej Lotnictwa Szturmowo Rozpoznawczego w Swidwinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *